Dijital ortamdaki çizimlerinizi ( dwg - dxf veya jpeg formatlarda ) hayrireklam@hotmail.com adresine yollayarak size en uygun kesim fiyatını alabilirsiniz.

su jeti hakkında, adana su jeti, waterjet nedir?

Waterjet Nedir?

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Su jeti (water jet) kesme yöntemi , kalınlıkları 0,1 mm den 200 mm ye kadar sert veya yumuşak ayrımı olmaksızın , yer yüzündeki hemen hemen bütün malzemeleri su veya su-abrasiv karışımı ile kesebilen bir teknolojidir.
Pompada üretilen 4200 bar yüksek basınçtaki su çelik borularla kesme kafasına ulaşmaktadır. Buradan 0.35 mm çapındaki elmas bir orifis içerisinden geçirilerek hızı ses hızının yaklaşık 3 katına çıkarılır.
Daha sonra karışım odasında kesme kumu da vakumla karıştırılarak 0.76 mm iç çapındaki nozzle’dan geçirilir ve malzemeye sevkedilir böylece malzeme çok hassas şekilde kesilmiş olur.Bu teknolojiye "Su Jeti (Water Jet)" denilmektedir.

KESİLEBİLİR MALZEME
Granit, Mermer, Seramik, Porselen, Cam, Ayna, Plastik, Pleksiglas, Lastik, Pvc, Derlin, Polietilen, Conta, Teflon, Tahta, Mdf, Demir, Paslanmaz Çelikler, Alüminyum, Titanyum, Bakır, Pirinç, Alaşımlı Çelikler, Kompozit Malzemeler, Hardox, ayrıca krom , granit ... ayrıca doğada bulunan her türlü materyal kesimi yapılabilmektedir.

SU JETİNİN AVANTAJLARI

ISI ETKİSİ YOKTUR
Malzemenin iç yapısında bozulma, kararma, çarpılma, erime, yanma ve deformasyon asla oluşmaz.

YÜKSEK HASSASİYET
Kesme hassasiyetimiz ±0.1mm ye kadardır. Çok dar açılar ve küçük radiüsler, keskin iç ve dış köşeler diğer kesme yöntemlerinde mümkün olmayacak kadar kaliteli kesilir.

MİNİMUM MALZEME FİRESİ
Kesme genişliğinin 0.76mm - 1 .02mm olması ve kesilecek parçaların bilgisayar ortamında plaka üzerine yerleştirilmesiyle gerektiği kadar malzeme getirirsiniz ve maksimum verim elde edersiniz.

SERİ ÜRETİME UYGUNLUK
Firmamızdaki Cad/Cam sistemlerine uygun teknolojik makinelerimiz ve bilgisayar sistemleri yardımıyla, gelen parçaların numunesinin kesilmesi ve anında seri üretimine geçilmesi mümkündür.
Kesim hizmeti almak istediğiniz taktirde, size en doğru fiyat ve süre teklifini verebilmemiz için sizden aşağıdaki bilgileri talep ederiz:
1- Kestirilecek malzemenin formu nedir? (Plaka, lama, dolu yuvarlak, profil kesiti)
2- Kesilecek malzemenin boyutları nedir? . Malzemenizin kalınlığı 0.1 mm ile 200mm arasında sabit veya değişken bir kalınlık olabilir ve üretim maliyetine doğrudan etki eder.
3- Malzemenin cinsi ve biliyorsanız sertliği. (7000 serisi aluminyum, zırh çeliği, lamine veya kurşun geçirmez cam, 60 shore kauçuk, siyah granit, beyaz mermer, seramik, poliamit, delrin, titanyum, bakır, bronz gibi bir malzeme tanımı imalat süresini hesaplayabilmemiz için gereklidir)
4- Kesilecek şekli tarif eden herhangi bir çizim, teknik resim, baskı, fotoğraf veya herhangi bir sayısal dosya, şablon veya numune.
HAYRİ REKLAM'ın iş hazırlama ekibi birkaç saat içinde sizinle temasa geçecek ve teklifimizi mail vaya telefon ile iletecektir.

Çalışma örneğini görmek için su jeti videosunu izleyin